قسمت دوم بلاک‌پارتی: ارائه شفافیت بیشتر

یک هنرمند معماری به ما نشان می‌دهد که چگونه فناوری بلاکچین شفافیت را در زنجیره تامین تقویت می‌کند

مدت زمان ایونت: ۲۲ دقیقه

نام هنرمند: الکس گارسیا/معمار

به واسطه فناوری بلاکچین هم‌اکنون زنجیره‌های تأمین با شفافیت بیشتر از ابتدا به انتها، و نیز با کارایی بیشتری کار می‌کنند. برای نمونه شرکت بزرگ آی‌بی‌ام که برگزارکننده ایونت بلاک‌پارتی هم هست الان موفق شده که با زنجیره تأمین شفاف خود به بنگاه‌های دیگر، هم در حوزه مواد غذایی و هم سایر صنایع کمک کند تا از قدرت IBM Food Trust برای ایجاد راه‌حل‌های اختصاصی زنجیره تأمین خود بهره بگیرند.

فناوری بلاکچین در حال دستیابی به یک تحول قابل تکرار در مقیاس است و این امکان را برای کل زنجیره‌های تأمین فراهم می‌کند تا موثرتر و با شفافیت بیشتر و اعتماد غلیظ‌تری، به صورت end-t0-end  با هم کار کنند.

استفاده از مزیت‌های نوظهور شبکه بلاکچین ، راهی است که برخی اکوسیستم های بعد از مدنی انتخاب کرده‌اند؛ اما دسته جدیدی از شبکه‌های بلاکچین هستند که با استفاده از راه‌حل‌های موجود، موفقیت سریعی را کسب می‌کنند و پیش‌ می‌روند.\

برای نمونه شبکه Farmer Connect از منبع بلاکچینی آی‌بی‌ام برای ایجاد راه حل اختصاصی زنجیره تأمین خود استفاده کرده است که به افراد قهوه‌دوست و قهوه‌خوران قهار اجازه می‌دهد سفر دانه‌های قهوه صبحگاهی خود را برای پاداش‌دهی (انعام) به کشاورزان در آمریکای مرکزی و جنوبی ردیابی کنند.

بازنمایی عنصر شفافیت در اثر معماری

 

با توجه به این مزیت مهم فناوری بلاکچین که می‌تواند برای همیشه زنجیره تامین را متحول کند، الکس گارسیا که یک هنرمند معماری معاصر است با استفاده از فرم، ساختار و فضا یک اثر معماری خلق کرد. او که در بین اهالی هنر به تفسیرهای خاصش از تحولات دنیای جدید‌ متخصص است در کار خود برای BlockpARTy، به ما نشان می‌دهد که چگونه زنجیره تامین شفاف مبتنی بر بلاکچین، داده‌های زنجیره تأمین ‌جداافتاده و غیرشبکه‌ای را از طریق یک نمایش واحد از حقیقت متصل می کند. استفاده وی از رنگ تک-میدان، ساختارهای خطی و فضاهای منفی، تحول تکرار‌شونده‌ای را که تأمین شفاف فناوری بلاکچین امکان‌پذیر می‌کند‌، به این صورت تفسیر می‌کند: «آنچه که قبلاً جدا بود اکنون می‌تواند از طریق عناصری چون سرعت‌، کارآیی، همکاری و  ارزش و هدف مشترک، متحد و به‌هم‌پیوسته شود.»

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.