قسمت پنجم بلاک‌پارتی: کارآیی و بهره‌وری بیشتر!

یک نقاش مدرن به ما نشان می‌دهد که چگونه فناوری بلاکچین به بهره‌وری بیشتر کسب‌وکارها کمک می‌کند/

مدت زمان ایونت: ۴۵ دقیقه

نام هنرمند: جان اسگود / نقاش

 یکی از این پنج قسمت بلاک‌پارتی که باید گفت مهم‌ترین این قسمت‌ها هم هست و در ۱۴ اکتبر ۲۰۲۰ به صورت مجازی برگزار شد و پوشش رسانه‌ای خوبی گرفت، بخش مربوط به هنرنمایی جان اسگود هنرمند مشهور آمریکایی است که توانست نمایشی از تفسیر هنری خود از نحوه سفر اقلام روزمره از تولیدکنندگان به توزیع کنندگان تا خرده‌فروشان به مصرف کنندگان را روی بوم به زیبایی نقش بزند.

اسگود ابتدا در یک نقاشی ما را با شیوه فعلی توزیع دردسرساز محصولات انواع محصولات و کالاها مواجه می‌کند و نشان می‌دهد که محصولات مصرفی ما از زمانی که تولید می‌شود تا زمانی که به دستمان می‌رسند، چه مسیر طولانی و پرپیچ و خمی را طی می‌کند و در مراکز مختلف متوقف می‌شوند. این زنجیره تأمین، شامل زنجیره‌ای از سوابق دیجیتالی و کاغذی به‌هم‌پیوسته است. از نظر او ترکیب شدن دنیای دیجیتال و اسناد کاغذی خالی از مشکل نیست و می‌تواند ایرادهای زیادی را به همراه داشته باشد. اسگود به صورتی ماهرانه درنهایت در اثر هنری خود با رنگ و طرح و فضاسازی‌هایی منحصربه‌فرد نشان می‌دهد که فناوری بلاک‌چین چطور همه‌چیز را راحت‌تر می‌کند و به تمام بازیگران زنجیره تامین این امکان و اختیار را می‌دهد که با اشتراک‌گذاری اطلاعات و همکاری مطمئن به ارزش‌های جدیدی دست پیدا کنند. در واقع این فناوری اشکال‌هایی که در گذشته  هنگام تأمین کالاها و محصولات وجود داشت را برطرف می‌کند.

اصول کارآیی

جان اسگود در کار خودش برای بلاک‌پارتی که اصول کارایی نام دارد، مسیر اقلام روزمره از تولیدکنندگان تا توزیع‌کنندگان، خرده‌فروشان و سپس مصرف‌کنندگان را دنبال می‌کند. هر بخش از این زنجیره تأمین، اطلاعات مربوط به خودش را دارد و هر کدام از این عوامل، جریان اطلاعاتی خودش را تولید می‌کند. نتیجه این فرایند سنتی، چیزی جز یک مشت کاغذ پراکنده با اطلاعات نامشخص  و غیرقابل پیگیری نیست.

به تعبیر او وقتی فناوری بلاک‌چین وارد میدان می‌شود، کلیه معاملات، تراکنش‌ها و جریان‌های اطلاعاتی را قابل پیگیری می‌کند و در برابر چشم‌های عوامل موثر در فرآیند قرار می‌دهد. بلاک‌چین کارایی را به شدت افزایش می‌دهد و تمام رویدادهای زنجیره تأمین با سرعت و دقت بیشتری صورت می‌گیرد.

جان اسگود در این زمینه می‌گوید: «یادگیری بلاک‌چین به شما درک بهتری از محصولاتی که می‌بینید، می‌دهد. همچنین این فناوری باعث می‌شود جاهایی که از آن‌ها خرید می‌کنید را بهتر بشناسید و بدانید که این محصولات چگونه از نقطه الف به نقطه ب منتقل می‌شوند.»

آشنایی با جان اسگود

جان اسگود، نقاش و تصویرگر معاصر است که در ادموندز واشنگتن بزرگ شده و در حال حاضر در منطقه خلیج سان‌فرانسیسکو زندگی می‌کند. در نقاشی‌های او همه چیز از فرهنگ پاپ گرفته تا تجربه‌های خانوادگی به چشم می‌خورد. او تمایل دارد خاطرات و احساساتی که در لحظه وجود دارد را در آثار خود به تصویر بکشد.

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.