یوفا، آنت‌چین را به عنوان شریک بلاکچینی خود در یورو۲۰۲۰ برگزید

|اولین گام اتحادیه فوتبال اروپا به سمت بلاک‌چین|

 یوفا (اتحادیه فوتبال اروپا) به تازگی با شرکت آنت‌چِین، یک توافق پنج‌ساله در زمینه تکنولوژی بلاکچین امضا کرده که هدفش ایجاد تحول دیجیتال در صنعت فوتبال و بهبود تجارب هواداران در سراسر جهان است.

آنت‌چین، پروژه‌‌ی بلاکچینی شرکت بزرگی به نام آنت‌گروپ (از زیرمجموعه‌های شرکت چندملیتی چینی «علی بابا») است، و حالا هم نامش به عنوان شریک رسمی بلاک‌چینی مسابقات یورو2020 که از جمعه گذشته در دانمارک آغاز شده، بر سر زبان‌هاست.


بنا بر گزارش‌های منتشر شده، در قرارداد امضاشده‌ی یوفا با شرکت انت‌ چین، استفاده از قابلیت‌های فناوری بلاکچین، به خصوص قابلیت‌های آن در نقل‌ و انتقالات دیجیتالی در صنعت فوتبال، مورد تأکید قرار گرفت و یکی از راه‌های رسیدن به این هدف، خلق NFT یا توکن‌های غیرمثلی (توکنی با خاصیت غیرقابل تعویض بودن) عنوان شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید:

  • بررسی اجمالی مفهوم  NFT یا همان توکن‌های غیرمثلی

در همین راستا، شرکت علی‌پِی، دیگر شرکت زیرمجموعه‌ علی‌بابا، بنا دارد جامِ مربوط به بازیکن پاطلایی یورو را به صورت NFT، طراحی و عرضه کند. همچنین بنا به این توافق، سوابق گلزن‌های برتر، در دفتر کل توزیع‌شده بلاکچینی،‌ به صورت دائمی ذخیره خواهد شد و باید گفت که بلاکچین آنت‌ چین، نه تنها رکوردهای بهترین گل‌زنان مسابقات یورو ۲۰۲۰ را در این دفاتر بلاکچینی ثبت خواهد کرد بلکه بنا دارد که این کار را در کشور چین هم برای تشویق جوانان به ورزش، از طریق «برنامه تشویقی بهترین گلزن کالج Alipay» پیش ببرد.

شرکت علی‌پِی، دیگر شرکت زیرمجموعه‌ علی‌بابا بنا دارد، جامِ مربوط به بازیکن پاطلایی یورو را به صورت NFT، طراحی و عرضه کند. همچنین بنا بر این توافق، سوابق گلزن‌های برتر، در دفتر کل توزیع‌شده بلاکچینی،‌ به صورت دائمی ذخیره خواهد شد.

خوب است بدانید که علی‌پِی، به عنوان شریک رسمی پرداخت‌های بین‌المللی یوفا، کیف پول دیجیتالی و شریک رسمی فناوری‌های مالی جهانی، نقشی کلیدی را در جام‌ها و مسابقات بین‌ تیم‌های ملی مردان، شامل مسابقات یورو 2020، یورو 2024، مسابقات مقدماتی اروپا و فینال لیگ ملت‌ها برعهده گرفته است.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.