عرب بانک هم دارایی دیجیتال را به رسمیت شناخت

شعبه سوئیس یکی از برترین موسسات مالی خاورمیانه قصد دارد مجموعه‌ای از خدمات مبتنی بر ارزهای دیجیتال ارائه دهد

عرب بانک

عرب بانک هم به بلاکچین روی خوش نشان داد؛ چرا این موضوع مهم است؟ بیایید کمی به عقب برگردیم… رابطه بانک‌ها و فناوری بلاکچین تا اینجای کار رابطه‌ای سهل و ممتنع بوده است. سهل از این منظر که بانک‌ها می‌گویند از آن استقبال خواهند کرد و با آن مشکلی ندارند و ممتنع از این نظر که پذیرفتن بلاکچین بدون تحول در ساختارهای بانکی نشدنی است.

اما به نظر می‌رسد قافله پذیرندگان بلاکچین در جبهه بانکی‌ها روبه روز پرمشتری‌تر می‌شود. جبهه‌ای که گویا متوجه شده نادیده گرفتن فناوری بلاکچین و میوه‌های شیرینش از جمله رمزارزها و دیگر دارایی‌های دیجیتال ممکن است در آینده نزدیک به معنای از میدان به‌در شدن توسط رقبا باشد. تازه‌ترین نمونه این روی خوش هم توسط عرب بانک نشان داده شده است. بانکی که با یکی از شعبه‌های خود در سوییس به استقبال آینده رفته است.

دارایی‌های دیجیتال برای مشتری‌های کسب‌وکاری عرب‌بانک

عرب بانک (شعبه سوئیس) چندی پیش اعلام کرد که قصد دارد مجموعه‌ای از خدمات از قبیل تضمین ضمانت و کارگزاری ارزهای دیجیتال بیت‌کوین و اتریوم را ارائه ‌دهد. عرب‌ بانک که در ناحیه زوک در سوئیس قرار دارد (بعضاً به این منطقه کریپتو ولی هم گفته می‌شود) اعلام کرد که این خدمات پس از اعلام تقاضا از سوی مشتریان جوان ارائه خواهد شد.

مشتریان جوانی که در نظرسنجی‌های این بانک اعلام کرده‌اند تمایل دارند دارایی‌های دیجیتال را به عنوان یک کلاس جدید از دارایی، در پرتفوی متنوع خود داشته باشند. این خدمت جدید عرب‌ بانک بیشتر شامل حال مشتریانی می‌شود که ارزش خالص دارایی آن‌ها بالا است. مدیران این بانک اعلام کرده‌اند رهبران کسب و کار و کارآفرینان می‌توانند بیشترین بهره را از این خدمت جدید ببرند.

سرجیو رابین، مدیرعامل عرب بانک در سوئیس درباره رویکرد جدید این بنگاه مالی گفته است: «قاطعانه بر این باور هستیم که بلاک‌چین در صنعت مالی تحول ایجاد می‌کند و چون این مسئله را می‌دانیم، قصد داریم یکی از نخستین بانک‌هایی باشیم که خدمات مربوط به دارایی‌های دیجیتال را در محیطی کاملاً امن و منظم به مشتریان خودمان ارائه می‌دهیم.»

مدیرعامل بانک یو بی اس سوییس: این فناوری یک «باید» برای کسب و کارها و خدمات مالی است و دیر یا زود صنعت بانکی را فرا خواهد گرفت.

همکاری تاروس گروپ با عرب‌بانک

این بانک برای ارائه خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال با مجموعه سوئیسی «تاروس گروپ» که در زمینه دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کند، همکاری و از بستر ضمانت این شرکت استفاده کرده است. این مجموعه در زمینه تدوین سیاست‌ها و رویه‌های عملیاتی برای خدمات ارزهای دیجیتال هم به عرب بانک کمک می‌کند.

مدیرعامل عرب بانک می‌گوید: قاطعانه بر این باور هستیم که بلاک‌چین در صنعت مالی تحول ایجاد می‌کند و چون این مسئله را می‌دانیم، قصد داریم یکی از نخستین بانک‌هایی باشیم که خدمات مربوط به دارایی‌های دیجیتال را در محیطی کاملاً امن و منظم به مشتریان خودمان ارائه می‌دهیم.

لامین براهیمی، عضو هیئت مدیره تاروس گروپ درباره همکاری با عرب بانک در این زمینه گفته است: «حمایت و پشتیبانی از فعالان نوآور مانند عرب بانک برای توسعه زیرساخت‌های لازم برای فعالیت در زمینه دارایی‌های دیجیتال، یک گام ضروری و بسیار مهم است. متخصصان مالی به خوبی می‌دانند که در آینده نه‌چندان دور فعالیت‌های مالی روی بستر بلاک‌چین صورت خواهد گرفت.»

یو بی اس بانک
بانک یو بی اس یکی از اولین بانک‌هایی بوده که به رمزارزها خوشامد گفته.

مدیرعامل یو‌بی‌اس: بلاکچین یک «باید» غیرقابل اجتناب است

در حال حاضر بعضی از بانک‌های سوئیس، خدماتی در زمینه ارزهای دیجیتال به مشتریان خود ارائه می‌دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به جولیوس بائر، یو.بی.اس و فالکون گروپ اشاره کرد.

شاید این مطلب را هم دوست داشته باشید:

مدیرعامل یو.بی.اس به عنوان یکی از حامیان اصلی فناوری بلاک‌چین شناخته می‌شود و می‌گوید که این فناوری یک «باید» برای کسب و کارها و خدمات مالی است و دیر یا زود صنعت بانکی را فرا خواهد گرفت و اگر بانک‌ها از آن اجتناب کنند در آینده بازارهای مالی، موقعیت متزلزلی خواهند داشت.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.