کسی جلودار استرالیا نیست…

مردم آرژانتین

رابطه آرژانتین و استرالیا با بلاکچین چطور است؟

در چند مطلب قبل نگاهی انداختیم به اقدامات کشورهای اروپایی در ارتباط با فناوری بلاکچین، کارهایی که آمریکا و کانادا برای توسعه بلاکچین کرده‌اند و درنهایت پیشرفت‌های بلاکچین در قاره آفریقا را بررسی کردیم.

در این مطلب به آمریکای جنوبی و استرالیا رفته‌ایم تا ببینیم دو کشور مهم این مناطق چطور از فناوری بلاکچین استقبال کرده‌اند و برای توسعه آن کشورهای مختلف این قاره چه کارهایی انجام داده‌اند. بررسی‌ای که نشان می‌دهد استرالیا برای استفاده از بلاکچین برنامه‌های گسترده‌ای را در بخش‌های دولتی و خصوصی کلید زده است.

آرژانتین

وزارت تولید با همکاری برنامه شتاب‌دهنده کار آرژانتین قصد دارد برای حمایت و پشتیبانی از استارتاپ‌های بلاکچین، 50 هزار دلار کمک بلاعوض بدهد.

از طرف دیگر یک پروژه همگانی هویت دیجیتال مبتنی بر بلاکچین در آرژانتین شروع به کار کرده است که اعلام شده هدف این پروژه دسترسی راحت‌تر شهروندان به خدمات دولتی است.

استرالیا

کامان‌ویت بانکِ استرالیا، اوراق قرضه رمزنگاری‌شده خود را برای شرکت خزانه‌داری کوئینزلند صادر کرده است. یکی از اولین برنامه‌های عملیاتی در سرزمین کانگوروها برای توسعه بلاکچین!

از سوی دیگر استراتژی و نقشه راه ملی بلاک‌چین در استرالیا که تحت حمایت دولت قرار دارد، توانست 100 هزار دلار استرالیا سرمایه جذب کند.

پارلمان استرالیا هم یک گروه پارلمانی دوحزبی تشکیل داده تا از این طریق آگاهی از بلاک‌چین را در میان سیاستمداران افزایش دهد و این فرصت را برای صنعت بلاک‌چین فراهم کند که کاربران خودش را بشناسد.

سازمان تحول دیجیتال دولت استرالیا هم اعلام کرده وارد مرحله آشنایی با بلاک‌چین شده است. این سازمان، نمایی کلی از بلاک‌چین را برای کارمندان دولت استرالیا تهیه و منتشر کرده است.

دولت محلی کوئینزلند هم برای نصب سیستم صندوق مکانیزه فروش با کمک بلاکچین در چندین شرکت محلی در شهر بوندابرگ، 100 هزار دلار بودجه تعیین کرد.

شرکت پرت مینت استرالیا یک توکن اتریوم با پشتوانه طلا راه‌اندازی کرده که از سوی دولت استرالیای غربی ضمانت شده است.

در یکی از اقدامات مهم دیگر شرکت اِی.یو.کلود (AUCloud) که در زمینه ارائه زیرساخت ابری برای دولت استرالیا کار می‌کند، سیستم عامل مبتنی بر بلاک‌چین را با یک نرم افزار به عنوان خدمت (SaaS) یکپارچه‌سازی و ادغام کرده است.

دولت محلی استرالیای جنوبی با استفاده از سیستم رأی‌گیری مبتنی بر بلاک‌چین، موفق شده یک انتخابات رسمی برگزار کند.

در بخش خصوصی هم شرکت پرت مینت استرالیا یک توکن اتریوم با پشتوانه طلا راه‌اندازی کرده که از سوی دولت استرالیای غربی ضمانت شده است.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (اِی.آی.اس.سی) با استفاده از فناوری  دفتر کل توزیع‌شده (فناوری محوری بلاکچین)، یک برگه اطلاعات نظارتی با عنوان اینفو 219 (INFO 219) برای کسب و کارها منتشر کرده که با توجه به زیرساخت بازار عملیاتی یا ارائه خدمات مالی یا اعتباری مشتری خدماتی را به آن‌ها ارائه می‌دهد.

در کنار این اقدامات گسترده خود دولت لیبرال-ملی استرالیا هم تصمیم گرفته 500 هزار دلار استرالیا روی سازمان تحول دیجیتال سرمایه‌گذاری کند تا این سازمان مزایای استفاده از بلاک ‌چین برای پرداخت‌های دولتی را کشف و بررسی کند.

توسعه استانداردها و چارچوب‌های ملی و جهانی استفاده از این فناوری هم یکی دیگر از دغدغه‌های استرالیایی‌ها بوده است. به همین منظور مرکز ملی استاندارد استرالیا (Standards Australia) 250 هزار دلار سرمایه از دولت لیبرال-ملی استرالیا دریافت کرده تا بتواند استانداردهای بین‌المللی بلاک‌چین را توسعه و پیشرفت دهد.

دولت استرالیا برای سرعت بخشیدن به رشد و توسعه بلاکچین، هوش مصنوعی و رایانش کوانتومی در بخش دولتی یک قرارداد پنج ساله با چند شرکت خصوصی و پژوهشی امضا کرده است.

یک پروژه همگانی هویت دیجیتال مبتنی بر بلاکچین در آرژانتین شروع به کار کرده است که اعلام شده هدف این پروژه دسترسی راحت‌تر شهروندان به خدمات دولتی است.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.