بیت‌کوین راهش به اوبر را هم باز کرد

دارا خسروشاهی

بعد از تسلا و اپل حالا بازیگر اصلی تاکسی‌های اینترنتی هم می‌خواهد از بیت‌کوین استفاده کند

بعد از هیاهوهای زیاد تسلا حالا اوبر هم پا به میدان اظهارنظرهای کریپتویی گذاشته! اوبر می‌خواهد از رمزارزهایی چون بیت‌کوین برای پرداخت کرایه سفرهای خود استفاده کند.

البته مدیرعامل اوبر گفته که شرکت او قصد دارد از ارزهای دیجیتال به عنوان کرایه استفاده کند و دنبال استفاده از آن‌ها برای ترازنامه نیست.

اوبر که یک شرکت اشتراک گذاری تاکسی‌های اینترنتی است، استفاده از ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین را به عنوان یک روش پرداخت بررسی خواهد کرد.

دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر، اخیراً در شبکه سی.ان.بی.سی  اعلام کرده که این غول سفرهای اشتراکی شهری، پذیرش ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین به عنوان یک روش برای پرداخت کرایه را بررسی خواهد کرد.

خسروشاهی اظهار داشته که اگر این شرکت احساس کند منافعی در این گزینه‌ها وجود دارد یا اینکه چنین گزینه‌هایی را ضروری ببیند، حتماً آن‌ها را بررسی خواهد کرد.

البته او هرگونه تصور در مورد خرید بیت‌کوین توسط اوبر برای ترازنامه سازمانی را از بین برد و گفته: «ما می‌خواهیم پول نقد خود را ایمن و مصون نگه داریم.»

اوبر از اکتبر سال 2019 یکی از اعضای انجمن استیبل کوین لیبرا (که در حال حاضر با نام انجمن دییم شناخته می‌شود) است. لیبرا را فیس‌بوک راه انداخت و علیرغم استقبال‌های اولیه شرکت‌های مختلف از آن بعدها با ریزش زیادی روبه‌رو شد و برخی شرکت‌های مهم فناوری از حضور در این پروژه انصراف دادند.

تسلا، اپل و حالا اوبر

هفته گذشته بود که تسلا اعلام کرد از بیتکوین برای خرید و فروش ماشین‌های خود استفاده خواهد کرد و مشتریان این شرکت تولیدکننده ماشین‌های برقی می‌توانند با این رمزارز از این شرکت خرید کنند. خبری که باعث افزایش چنددرصدی ارزش مهم‌ترین رمزارز دنیا شد.

اپل هم در هفته‌های اخیر از خرید چندمیلیارددلاری بیت‌کوین خبر داده بود و به نظر می‌رسد هم استفاده از بیتکوین در پرداخت‌های شرکت‌های فناوری و هم ذخیره آن به عنوان یک سرمایه، در حال فراگیر شدن است.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.