اشتغال‌زایی حیرت‌انگیز بلاک‌چین و بیت‌کوین در یک سال گذشته

||وب‌سایت‌های جستجوی مشاغل از تعداد زیادی شغل در صنعت بیت‌کوین و بلاک‌چین رونمایی کردند||

job opportunity

ارزش بازار ارزهای دیجیتال به حدود ۲تریلیون دلار رسیده است و این رقم واقعاً شگفت‌انگیز است. افزایش ارزش بازار ارزهای دیجیتال سبب شده است که کسب و کارها و عملیات پشت این بازار رشد و توسعه پیدا کند. این موضوع بدین معنا است که تعداد زیادی از شرکت‌ها در حال استخدام نیروی انسانی هستند و یک نگاه اجمالی و سریع به لیست سایت‌های کاریابی و جستجوی مشاغل هم این موضوع را به خوبی نشان می‌دهد.

فرصت‌های شغلی در صنعت بلاک‌چین و بیت‌کوین

ویروس کرونا باعث شد محدودیت‌های شغلی زیادی در بازار به وجود بیاید و به همین خاطر در سال گذشته میلادی افراد زیادی شغل و کسب و کار خود را از دست دادند. از طرفی در سال گذشته صنعت بیت‌کوین و بلاک‌چین رشد شگفت‌ انگیزی را تجربه کرد و همین رشد باعث شد که موقعیت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای در این صنایع به وجود بیاید. تعداد مشاغلی که در این صنعت ایجاد شده واقعاً چشمگیر و حیرت‌انگیز است.

نتایج جستجو در سایت کاریابی «مانستر» نشان می‎‌دهد که وقتی کسی عبارت «bitcoin» را در این وب‌‎سایت جستجو کند نزدیک دوهزار موقعیت شغلی به او نمایش داده می‌شود. سایت مانستر یکی از سایت‌های تراز اول جهان در زمینه کاریابی است و به همین خاطر بیشتر پژوهش‌های در مورد موقعیت شغلی از طریق سایت مانستر صورت می‌گیرد. این در حالی است که اگر فردی واژه «blockchain» را در این سایت جستجو کند، با حدود سه‌هزار موقعیت شغلی روبرو می‌شود.

مشاغلی که در سایت مانستر قرار می‌گیرد، به خوبی نشان می‌دهد که کارفرمایان بیشتر دنبال استخدام مدیر ارشد فناوری، متخصص خدمات مشتریان، مسئول بررسی مطابقت، توسعه‌دهنده بلاکچینی، مشاور سرمایه‌گذاری، ارزیابی محصول، کارگزار، نویسنده تبلیغاتی، روزنامه‌نگار، ویراستار، متخصص داده، مسئول بازاریابی، مدیر شبکه‌های اجتماعی، مسئول روابط عمومی و غیره هستند.

گوگل برای عبارت «bitcoin jobs» (به معنای مشاغل حوزه بیت‌کوین) حدود ۹۳۶۰۰۰۰۰ و برای «blockchain jobs» (به معنای مشاغل حوزه بلاک‌چین) ۱۵۱۰۰۰۰۰۰ نتیجه جستجو ارائه می‌دهد.

آینستاین اِی.آی (Einstein AI)، بلک پن ریکریتمنت (Black Pen Recruitment)، اسکوئر (Square)، کریپتو ترنسپورت (Crypto Transport) و فلیپ‌ساید کریپتو (Flipside Crypto) از جمله شرکت‌های بیت‌کوین و بلاک‌چین هستند که در سایت مانستر درخواست جذب نیرو داده‎‌اند.

یکی دیگر از ابزارهای معروف جستجوی مشاغل، ایندید (Indeed) نام دارد که با جستجوی عبارت «Bitcoin» در آن به ۸۴۲ شغل و با جستجوی عبارت «blockchain» در ان بیش از ۴۵۰۰ موقعیت شغلی به شما نمایش داده می‌شود.

مشاغل بتی‌کوین و بلاک‌چینی موجود در موتور جستجوی ایندید مربوط به کراکن (Kraken)، بیت‌کوین آو آمریکا (Bitcoin of America)، انرجی (Energi)، بایننس (Binance) و بیت‌کوین آی.آر.اِی (Bitcoin IRA) است. مشاغل موجود در این موتور جستجوی مشاغل، مدیر فروش، معامله‌گر بازار خارج از بورس، مهندس نرم افزار، طراح برند، تحلیلگر پژوهشی، مدیر شبکه‌های اجتماعی، ویراستار، ارزیاب محصول و کارگزار است. برخی از سایت‌ها هم در پی جذب کارکنان فریلنسر هستند و در ازای کاری که انجام می‌دهند در قالب بیت‌کوین و بیت‌کوین کش به آن‌ها حقوق می‌دهند. از جمله این سایت‌ها می‌توان به ونزوئلا ورکرز و کریپتو جاب لیست اشاره کرد.

نتایج جستجو در سایت کاریابی «مانستر» نشان می‎‌دهد که وقتی کسی عبارت «bitcoin» را در این وب‌‎سایت جستجو کند نزدیک دوهزار موقعیت شغلی به او نمایش داده می‌شود.

امکان استخدام نیروی دورکار از سراسر دنیا توسط مشاغل حوزه بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال

مشاغل حوزه بیت‌کوین و بلاک‌چین در تمامی نقاط جهان و در اکثر شهرهای مهم قرار گرفته است. به علاوه هزاران فرصت شغلی در این زمینه وجود دارد که افراد مختلف از راه دور هم می‌توانند مسئولیت‌های مربوط به این مشاغل را انجام دهند. در واقع یک فرد متخصص می‌تواند در منزل خودش با اتصال به اینترنت برای شرکتی در کشوری دیگر کار کند و حقوق بگیرد.

 

شاید این مطالب هم برای شما جالب باشد:

سایت بیت‌کوین دات کام هم مشاغلی را اعلام کرده و دارد دنبال متخصصانی در حوزه تحلیلگری مالی، ویراستاری خبر، مدیریت بازاریابی ایمیلی و غیره می‌گردد. سایت‌های مانستر و ایندید در مجموع ۱۰۳۷۲ موقعیت شغلی برای عبارت‌های «blockchain» و «bitcoin» ارائه می‌دهند.

گوگل برای عبارت «bitcoin jobs» (به معنای مشاغل حوزه بیت‌کوین) حدود ۹۳۶۰۰۰۰۰ و برای «blockchain jobs» (به معنای مشاغل حوزه بلاک‌چین) ۱۵۱۰۰۰۰۰۰ نتیجه جستجو ارائه می‌دهد.

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.